неділя, 30 травня 2021 р.
1 червня. Міжнародний день захисту дітей.
Цікава поробка
неділя, 23 травня 2021 р.
четвер, 20 травня 2021 р.
20 травня. День вишиванки.
3-Б клас вітає Вас з сьогоднішнім святом, Днем вишиванки! Не забувайте про своє коріння, пам'ятайте про те, звідки всі ми прийшли. Національна пам'ять надзвичайно важлива, і тільки ми з вами можемо її зберегти та передати нащадкам. Нехай ваше життя буде барвистим, як цей чудовий день!
Сорочку мати сину вишивала,
І душу й серце в вишивку вкладала.
Як пам’яті народної відлунки,
На полотні з’являлись візерунки,
Лягала ниточка до ниточки мрійливо –
Дитині б долю вишити щасливу,
Щоб оберегом стала для синочка
Руками неньки вишита сорочка.
Одягну я зранку білу вишиванку,
Заплету у косу я червоний мак,
Вмиюся росою з зілля на світанку
І піду між люди так.
Хай усі навколо день новий стрічають,
Хай співають гучно радісних пісень,
Бо сьогодні свято (українці знають!)
Й весело святкують вишиванки День!
Я встану рано-вранці, на світанку,
Як спалахне на квіточці роса.
Вдягну найкращу в світі вишиванку
І оживе, засвітиться краса
В промінні сонця. І моя сорочка
У рунах, в квітах зразу оживе...
З чарівних квітів я сплету віночка
Й над світом щира пісня попливе.
Українська вишиванка зберігає історію і традиції нашого народу. Вишиті сорочки здавна допомагали українцям зберегти свою ідентичність. Для популяризації носіння українського етнічного одягу започатковане міжнародне свято. У третій четвер травня щорічно у світі відзначається День української вишиванки.
Це свято не є офіційним. У 2006 році воно було засноване як патріотична акція студентки університету імені Юрія Федьковича. В День вишиванки люди по всьому світу надягають українські національні костюми, приходять в них на роботу. До свята проходять конкурси на кращу вишиванку. На вулиці проводяться різні фестивалі та паради. У 2021 році свято присвячене проблемам української етнічної музики.

понеділок, 17 травня 2021 р.
Вітаємо з Днем Європи!
14 травня учні 3-Б класу провели екологічну акцію: "Подарунок школі", та висадили кущі ялівцю декоративного, сорт "Compressa", на центральній алеї біля школи
Juniperus communis (ялівець звичайний) 'Compressa'
Вузько колоновидний симетричний повільноростущий сорт, з прямим вертикальним жорстким густим гіллям. Росте дуже повільно, річний приріст у висоту 2-3 см., в 10 років розмір близько 0,8 1 м. висоти і 0.25-0,35 м. діаметр крони, висота дорослої рослини до 1,3 м. Хвоя темно-зелено-блакитно-сталева, колюча. До грунтів і вологості не вимогливий, не надто морозостійкий, при вирощуванні в 5 кліматичній зоні укриття на зиму. Місце посадки сонячне до легкої тіні. Рекомендується для невеликих садів, альпійських гірок. Зона зимостійкості 6В
Виключно швидко зростаючий сорт ялівцю - в рік може додати близько 20 см. Доросле деревце має вузьковерхівкову колоновидну форму. Хвоя синьо-зеленого відтінку (взимку "бронзовіє"), рясно ростуть шишкоягоди білувато-сизі. Засухо- і морозостійкий, але в тіні втрачає своє насичене забарвлення. Добре переносить формування крони.
вівторок, 11 травня 2021 р.
субота, 8 травня 2021 р.
Вітаємо з Днем Матері!
Наші любі матусі, прийміть щирі привітання до Дня Матері
Вітаємо з Днем матері!
- Немає нічого сильнішого, ніж материнська любов. Немає нічого важливішого, ніж материнське серце. Немає нічого безціннішого, ніж материнське тепло.
8 травня Україна відзначає День пам'яті та примирення. 9 травня - День Перемоги.
В Україні День пам’яті та примирення встановлений згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Таким чином, Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Ці дні присвячені пам’яті понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
Героїзм та жертовність у Другій світовій війні нагадують про те, як легко втратити мир і як важко його повернути.